Justitie, islam en de imam
Dr. Cemal YILMAZ
Nederlands | 07-04-2026 | 229 pagina's
9789465460956
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
19,50
Gratis verzending bij € 30,00 aan boeken!
Altijd gratis afhalen, elke dag open!
Tekst achterflap
TUSSEN CEL EN ZIEL Wie zorgt voor de ziel achter de muren van justitie? Wat betekent geestelijke verzorging voor moslimgedetineerden in Nederland? En welke rol vervult de imam binnen een institutionele context waarin religie, beleid en samenleving elkaar raken? Dit boek biedt een diepgaande en scherpzinnige analyse van de ontwikkeling van islamitische geestelijke verzorging binnen penitentiaire inrichtingen en geldt als de eerste veldstudie op dit gebied in Nederland. Het laat zien hoe de behoefte aan religieuze begeleiding binnen het gevangeniswezen heeft geleid tot nieuwe vormen van institutionalisering en professionalisering. Tegen de achtergrond van maatschappelijke en politieke debatten over integratie, representatie en religieus beleid onderzoekt deze studie de positie van de imam als geestelijk verzorger en de daarbij vereiste competenties. Opvallend is dat tot op heden geen vergelijkbare studies zijn verricht naar de geestelijke verzorging van moslimgedetineerden. Dit werk toont aan dat de centrale inzichten en bevindingen uit 1997, ook anno 2026, niets aan actualiteit hebben verloren.
Details
| EAN : | 9789465460956 |
| Uitgever : | Brave New Books |
| Publicatie datum : | 07-04-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 235 mm |
| Breedte : | 155 mm |
| Dikte : | 22 mm |
| Gewicht : | 398 gr |
| Status : | Te bestellen (langere levertijd) |
| Aantal pagina's : | 229 |