Hervorming of revolutie?
Rosa Luxemburg
Nederlands | 28-03-2026 | 176 pagina's
9789083367040
Paperback / softback
15,00
Gratis verzending bij € 30,00 aan boeken!
Altijd gratis afhalen, elke dag open!
Korte beschrijving/Annotatie
De strijd voor sociale hervormingen is het middel, de sociale revolutie is het doel. — Rosa Luxemburg
Tekst achterflap
Hervorming of Revolutie? is Rosa Luxemburgs bijdrage aan een debat dat de socialistische beweging van haar tijd verscheurde en dat daarna steeds in nieuwe vormen opleefde: is een post-kapitalistische maatschappij bereikbaar via stapsgewijze verandering, of alleen door radicale sociale revolutie? De 27-jarige Luxemburg schreef met dit boek een van de krachtigste pleidooien voor fundamentele sociale transformatie. Meer dan honderd jaar na de oorspronkelijke uitgave in 1899 heeft het zijn scherpte niet verloren, integendeel: haar analyse van de grenzen van hervormingspolitiek biedt verrassend actuele aanknopingspunten voor kritiek op het hedendaagse globale kapitalisme. Rosa Luxemburg (1871-1919) werd geboren in Russisch-Polen in een Joods gezin. Als vluchtelinge in Duitsland groeide ze uit tot een van de bekendste woordvoerders van de marxistische linkervleugel van de sociaal-democratie. Productief en scherp schreef ze over socialistische strategie, economische theorie en haar onverzoenelijke verzet tegen de wereldoorlog. Dat verzet had een prijs: een toespraak tegen de oorlog bracht haar in 1915 achter de tralies. Pas de Duitse revolutie van november 1918 zette haar definitief op vrije voeten. Ze stortte zich onmiddellijk in het revolutionaire werk in Berlijn, waar leden van een rechtse militie haar twee maanden later vermoordden.
Slogan/Promotie
Hervorming of Revolutie? is Rosa Luxemburgs bijdrage aan een debat dat de socialistische beweging van haar tijd verscheurde en dat daarna steeds in nieuwe vormen opleefde: is een post-kapitalistische maatschappij bereikbaar via stapsgewijze verandering, of alleen door radicale sociale revolutie? De 27-jarige Luxemburg schreef met dit boek een van de krachtigste pleidooien voor fundamentele sociale transformatie. Meer dan honderd jaar na de oorspronkelijke uitgave in 1899 heeft het zijn scherpte niet verloren, integendeel: haar analyse van de grenzen van hervormingspolitiek biedt verrassend actuele aanknopingspunten voor kritiek op het hedendaagse globale kapitalisme.
Biografie
Rosa Luxemburg (1871-1919) werd geboren in Russisch-Polen in een Joods gezin. Als vluchtelinge in Duitsland groeide ze uit tot een van de bekendste woordvoerders van de marxistische linkervleugel van de sociaal-democratie. Productief en scherp schreef ze over socialistische strategie, economische theorie en haar onverzoenelijke verzet tegen de wereldoorlog. Dat verzet had een prijs: een toespraak tegen de oorlog bracht haar in 1915 achter de tralies. Pas de Duitse revolutie van november 1918 zette haar definitief op vrije voeten. Ze stortte zich onmiddellijk in het revolutionaire werk in Berlijn, waar leden van een rechtse militie haar twee maanden later vermoordden.
Details
| EAN : | 9789083367040 |
| Uitgever : | Vrije Uitgevers, De |
| Vertaler : | Pepijn Brandon |
| Publicatie datum : | 28-03-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 201 mm |
| Breedte : | 130 mm |
| Dikte : | 13 mm |
| Gewicht : | 217 gr |
| Status : | Op voorraad bij leverancier |
| Aantal pagina's : | 176 |
| Keywords : | marxisme;revolutie;revolutionaire theorie;sociale hervorming;socialisme |