Eind september brengt Joep Stapel zijn debuutbundel uit: Dit komt ergens vandaan. Uiteraard past daar een prachtige presentatie bij, die zondagmiddag 5 oktober in onze boekhandel zal plaatsvinden.
U bent van harte uitgenodigd om hierbij te zijn! Het wordt op prijs gesteld als u zich aanmeldt, dit kan in de boekhandel of per mail.

De eerste dichtbundel van deze veelgeprezen auteur die werkt aan een rijk literair oeuvre van romans, korte verhalen, essays en poëzievertalingen, naast artikelen over klassieke muziek voor NRC
We zijn onderweg, van hier naar daar, dat ook weer hier is. Opgehoest door de zee, of gedragen door een pratende kameel. De dichter kiest positie aan de rivierdijk, op de grens tussen land en water. De dijk is een beschermend lichaam, een uitkijkpost, een oord van dreiging ook, misschien van inzicht. De dichter zoekt naar verre zenders, om iets op te vangen van ergens anders. Daar komt het vandaan: de ruis, nieuw leven, de belofte dat er meer is. Wat betekent het om hier te zijn?
Dit komt ergens anders vandaan is een eclectische, verrassende bundel van een multitalent; poëzie die smaakt naar meer.
Joep Stapel schrijft over klassieke muziek voor NRC. Hij debuteerde in 2019 met de roman Kaf en publiceerde verhalen, gedichten en essays in De Gids, Het Liegend Konijn, DWB, Terras en Filter. Met Jur Koksma vertaalde hij poëzie van o.a. Delmore Schwartz, John Ashbery en Eugenio Montale. Zijn tweede roman De onzichtbare verscheen in 2022. Dit komt ergens anders vandaan is zijn poëziedebuut.