30 jaar onafhankelijk in boeken

Het verdwijnen van Ferdi Heijen


Nederlands | 11-06-2024 | 200 pagina's

9789026362378

Hardback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 22,99


 Voorraad

   Op voorraad bij leverancier

   Verzendkosten € 4,95 | Gratis bezorging vanaf € 30,-

   Gratis ingepakt!




Korte beschrijving/Annotatie

Ultieme Nederlandse plattelandsroman van een nieuwe jonge literaire stem: Max Hermens. Voor de lezers van Gebrand Bakker en Gijs Wilbrink.

Tekst achterflap

Als een verwaarloosd kind plotseling verdwijnt staat alles op scherp in dit beklemmende debuut over het wegkwijnende boerenbestaan.

Op een hete zomerdag verdwijnt de twaalfjarige Ferdi Heijen tussen het mais. Niemand uit de boerengemeenschap lijkt zich om zijn lot te bekommeren, en het waarom van zijn verdwijning is onduidelijk. Dorpsbewoners vertellen een voor een wat ze die dag hebben gezien en gehoord. Hun caleidoscopische verslaglegging toont een gesloten wereld die langzaam in verval is geraakt. Ondanks de sociale controle lijkt werkelijke verbinding tussen de dorpsbewoners te ontbreken. Hoe kan een kind zomaar ongezien verdwijnen?

Het verdwijnen van Ferdi Heijen is een indringende vertelling waarin het kwijnende plattelandsleven in al zijn facetten invoelbaar wordt gemaakt. Een boer moet noodgedwongen zijn land verpachten, een Poolse arbeidsmigrant knapt de rotklussen op, kinderen hebben weinig toekomstperspectief en de buitenstaanders die iets voor hen willen betekenen komen er nauwelijks tussen. Samen vormen ze een zieltogende gemeenschap die zich staande probeert te houden in een snel veranderende wereld.

'Als je wilt weten hoe de mensen praten en denken, echte mensen, moet je bij Max Hermens wezen.' – Joost Oomen

Biografie

Max Hermens (1991) is schrijver en docent Creative Writing. Hij publiceerde eerder werk in onder meer De Gids, Das Magazin en De Optimist. Met zijn chapbook Toch zonken ze niet oogstte hij veel lof. Het verdwijnen van Ferdi Heijen is zijn debuutroman. Hij groeide op in een klein Limburgs dorp.

Details

EAN :9789026362378
Auteur: 
Uitgever :Ambo/Anthos B.V.
Publicatie datum :  11-06-2024
Uitvoering :Hardback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :204 mm
Breedte :135 mm
Dikte :23 mm
Gewicht :320 gr
Status :Op voorraad bij leverancier
Aantal pagina's :200