The Mexican Suitcase: uniek document Spaanse Burgeroorlog
20 april 2012
De ‘Mexican Suitcase’ (Mexicaanse koffer) is eigenlijk geen koffer, maar bestaat uit drie dozen met vintage filmmateriaal. Het gaat om ruim 4.500 negatieven van de beroemde fotografen Robert Capa, David Seymour (Chim) en Gerda Taro, die de Spaanse Burgeroorlog vastlegden. Aan het einde van de oorlog, in 1939, was het materiaal zoek. Na omzwervingen in Frankrijk doken de dozen decennia later op in Mexico Stad.
De collectie, nu gerestaureerd en sinds 2007 in het bezit van het International Centre of Photography in New York, is bijzonder om meerdere redenen. Het unieke materiaal brengt een belangrijk conflict in de Europese geschiedenis in beeld en laat zien hoe de fotografen de basis legden voor moderne oorlogsfotografie. Innovatief en gepassioneerd - hun werk haalde de internationale pers en maakte zo de gevolgen van de burgeroorlog wereldkundig. Het zijn iconische beelden: Capa's beelden van de slag van Rio Segre, Chim's foto van een borstvoeding gevende moeder op een politieke bijeenkomst in Extremadura en Taro's laatste beelden van de slag om Brunete, waar ze omkwam in 1937.
The Mexican Suitcase bestaat uit twee delen in een papieren band. Het eerste deel bevat essays die licht werpen op de geschiedenis van de collectie, het leven en werk van de drie fotografen en oorlogsfotografie tijdens de Spaanse burgeroorlog. In het tweede deel vindt u de reproducties van de 4.500 negatieven en foto's.
The Mexican Suitcase van €85 voor €25
(Op deze website vindt u allerlei informatie over het project waaruit dit boek is ontstaan)





Bij een veiling van Sotheby's bleek onlangs dat The Birds of America, het legedarische vogelboekvan John James Audubon, nog steeds het duurste boek ter wereld is (het bracht 8,7 miljoen euro op). Audubon (1785 - 1851) was een Frans-Amerikaans schrijver, natuurliefhebber en kunstschilder. Hij schilderde met name vogels, en trok hiervoor het toen nog grotendeels ongerepte Noord-Amerika door. Bijzonder was dat hij de vogels op ware grootte afbeeldde (soms was het even puzzelen in welke houding het beest op het papier zou passen). Hij huurde de beste graveurs, drukkers en inkleurders van zijn tijd in om de aquarellen in zijn boek over te brengen. U vindt een exemplaar vanThe Birds of America in het Teylers museum.
De box uit 2004 wordt hier en daar aangeboden als collector's item. Wouter was gisteren in het Ambassade hotel aan de Herengracht te Amsterdam en kreeg daar een onweerstaanbare aanbieding. Zodoende hebben we een aantal exemplaren binnen, niet voor €550 euro maar voor €199.
H
Even geduld ...



Reacties (0)